Lill-Cathrin Knudsen er en av dem som står lengst fram i køen for å kunne ta bussen opp til Ekeberg. Hun hadde stått der i cirka ti minutter da Avisa Oslo snakket med henne.
Det er første gang hun skal på festivalen.
– Forventet du at køen skulle gå så fort når du så den?
– Absolutt ikke. Jeg er veldig positivt overrasket. Det kommer masse busser. Det er litt dumt for de som ikke skal på festivalen, men må ta denne bussen da, sier hun til AO.
Avisa Oslos journalist på stedet forteller at køen går helt fra Pincho Nation i Fred Olsens gate nedenfor Jernbanetorget og helt opp til inngangen til Arkaden fra Skippergata.
Nettavisen omtalte køen først.
– Vi kjører med det vi kan. Folk må vurdere andre måter å komme seg opp enn de mest populære linjene. Utenom det er det bare å smøre seg med tålmodighet, sier Ruters pressevakt Sofie Bruun til Avisa Oslo.

Denne uka inntar 80.000 rockere Ekebergsletta – slik påvirkes du