Det var bokstavelig talt høy temperatur før kveldens storkamp mellom Lillestrøm og Vålerenga med kampstart klokken 20.00.
Før kampen kokte det på tribunen – og da spillerne entret gressmatten haglet det med bluss og fyrverkeri fra Vålerenga-tilhengerne.
Kampen ble omsider satt i gang, men måtte allerede etter få sekunder stoppes for å fjerne ytterligere bluss på banen bak Kjetil Haug i VIF-buret.
– Det er ubegripelig å forstå at man kaster bluss ut i målområdet til sin egen keeper, som Vålerenga-fansen gjør der. Bluss er fint, men ikke på gressteppet, kommenterte Eurosports Kenneth Fredheim.
– Ubegripelig, supplerte makkeren Tor-Ole Skullerud.
Etter det tidlige stoppet i spillet, kom kampen raskt i gang igjen. Supporterne fra begge lag leverte et ellevilt desibelnivå fra begge sider av banen.
VIF-supporterne skjøt derimot opp ytterligere fyrverkeri både i pausen og rett etter kampstart i andreomgang. Dommeren stanset også spillet rett etter hvilen, men denne gangen var det bluss fra LSK-supporterne som var årsaken.
Se videoer av hendelsen under: