Et 500 kvadratmeterstort areal mellom Nylandsveien og Lakkegata er nå oppgradert med sitteplasser og beplantning.

Målet er at den nye «lommeparken» skal være en grønn lunge og bidra til økt byliv og bedre bymiljø på Grønland.

– Gleder mange

Parken er et resultat av programmet Bilfritt Byliv og arbeidet startet i fjor.

– Lommeparker er grønne lunger som gleder mange, mener prosjektleder Ingvild Steiro.

Lommeparker utvikles på typiske små urbane arealer med mye trafikk. Ofte benyttes små tomter som ikke kan benyttes til annet formål, eller de legges langs veier.

- Det som gjør det spesielt spennende å jobbe med slike små arealer som transformers på denne måten er den store verdiøkningen som tilfører hele området. Med så mye grønt vi får i jorda i dag vil det bare om noen uker bli en grønn lunge til glede for så mange, sier Steiro fornøyd.

Plantet 300 blomster til åpningen

I anledning åpningen av lommeparken plantet ni ungdommer fra prosjektet Nabolagshager tre hundre planter i skråningen. Strandkattehale og hosta er blomstrende planter som kommer igjen i flere år.

Fra før var det plantet kirsebærtrær, lind og Bjørkebladspirea i lommeparken.

Bildeserie

Markedsdag i Bogstadveien

Han har ledet tusenvis av elever. Slik ser livet ut nå